Az élet áramlása a családokon keresztül, a generációk sorában történik. Vannak azonban olyan események, amelyek megakasztják az élet csendes, zavartalan áramlását. Nagy veszteségek, életellenes cselekedetek, kirekesztés, életbevágó hazugságok, az élet kiteljesedését lehetetlenné tévő állapotok, helyzetek: ezek nagyjából olyan hatással vannak az élet áramlására, mint amikor egy békésen hömpölygő folyóba belezuhan egy szikla. Megakadályozza az áramlást, hátrább örvényeket és hordaléklerakódásokat eredményez.
A gyanútlan hajós számára egy ilyen örvény vagy hordalékkupac akadályt jelent. Ilyen módon akadályozzák az életünket is a családunk múltjában lévő feltáratlan nehéz történetek.
A családállításban az életünkben jelentkező nehézség nyomvonalán kezdjük felderíteni azt a családunkban lévő elakadást, ami ezt a konkrét nehézséget okozza. A szemlélet alapja Hellinger gondolkodása, aki a problémák gyökerét a „szeretet rendjei” megszegésében látta.
A „szeretet rendjei” röviden, hogy
1. A klánban mindenkinek helye van, senkit nem lehet kirekeszteni.2. Tiszteletben kell tartani a generációs sort, a szülő-gyerek viszonylatot.
3. Mindenki maga vállaljon felelősséget a cselekedeteiért
4. A nehéz sorsok különleges figyelmet, tiszteletet érdemelnek.
A családállítás lényege tehát a szeretet helyreállítása a felismerésen, a felelősség megfelelő generációba helyezésén és a tiszteleten keresztül.
Bővebb elmélet a letölthető videofelvételekben és az ajánlott irodalmakban található.
Családállítási időpontok a főoldalon találhatóak, feltétlenül szükséges előre egyeztetni, bejelentkezni.